Технологічні процеси в малій друкарні

При проектуванні будь-якого технологічного циклу в поліграфії його прийнято розділяти на три основні процеси — додрукарські, друкарські та брошурувально-палітурні.

До додрукарських процесів включають операції, спрямовані на обробку авторських або видавничих оригіналів з метою одержання в кінцевому результаті друкарської форми. Ці процеси є принципово однаковими як для великої, так і для малої поліграфії, але залежно від виду оригіналів, обраної схеми процесу обробки, вимог до якості результатів та ін. вони можуть бути більш чи менш розвиненими та ускладненими. Для сучасної поліграфії характерне використання у додрукарських процесах комп'ютерних технологій, на цьому і побудована подана узагальнена схема.

Для малої поліграфії властиве використання переважно аркушевих, а не рулонних друкарських машин, відповідно до цього друкарські процеси можуть бути представлені загальною схемою (рис. 2.2).
У малих друкарнях брошурувально-палітурні процеси направлені на виготовлення брошури чи книжки головним чином у м'яких обкладинках або на обробку віддрукованих аркушів з метою оздоблення готової продукції, тому післядрукарські процеси частіше називають брошурувально-обробними та оздоблювальними процесами.

Відповідно до сфери робіт малої друкарні всю поліграфічну продукцію можна поділити на аркушеву та книжково-журнальну. Якщо термін «книжково-журнальна продукція» є цілком зрозумілим, то «аркушева» — слід уточнити. До аркушевої продукції малої друкарні треба віднести аркушеву та складно сфальцьовану акцидентно-бланкову продукцію (бланки, афіші, календарі, листівки, програмки тощо), газетну та етикеткову. На рис. 2.3-2.4 наведені схеми можливих варіантів реалізації брошурувально-обробних та оздоблювальних процесів на малих поліграфічних підприємствах.

Аналіз уже сформованого ринку поліграфічних послуг малих поліграфічних підприємств дає можливість виділити три типових сфери роботи або ринкової ніші для міні-друкарень:

  1. Випуск нескладної, переважно текстової продукції однокольорової або кольорової без суміщення, якою є аркушева акцидентно-бланкова продукція, невеликі буклети, інформаційні листи, програми.
  2. Випуск одно- та багатокольорової продукції середньої якості — брошур та книжок у м'якій обкладинці, рекламних та інформаційних буклетів, проспектів, календарів, поштівок, етикеток.
  3. Особливу увагу слід звернути на надмірно спрощені (офісні) напівавтоматичні та ручні пристрої для КБС. Привабливі низькою вартістю та простотою, вони виконують скріплення за ще більш спрощеними варіантами, з відсутністю торшонування або заміною його на грубе надсікання корінця блока, при відсутності «розпускання» блока при проклейці З описаної вище суті, мети та особливостей торшонування стає зрозумілим, чому такі пристрої не можуть бути однозначно рекомендова­ними до застосування в малій поліграфії — вони не забезпечують достатньої міцності та надійності клейового скріплення. Задовільні результати можуть бути досягнутими лише для окремих сортів паперу та товщин блока, або у випадку скріплення блоків, скомплектованих підборкою з однозгинних 4-сторінкових зошитів, де фрезерування та торшонування корінця є непотрібним.
  4. До класу офісних, не бажаних для малих друкарень, слід також відносити варіант клейового скріплення з застосуванням так званих термообкладинок — попередньовиготовлених обкладинок з нанесеним у зоні скріплення з блоком тонкого шару термоклею. Суть такого варіанта КБС полягає в укладанні скомплектованого з окремих аркушів блока в термообкладинку та вкладанні підготовленого таким чином комплекту в пристрій, який розігріває його корінцеву частину — термоклей розм'якшується і скріплює аркуші блока та обкладинку. Цей процес оперативний і дешевий, але ненадійний і недовготривалий.
Полиграфия, срочная цифровая печать Левобережная, брошюровка, оперативная полиграфия, друкарня, твердый переплет Киев, переплет дипломов в Киеве, мала друкарня. Полиграфия, брошюровка, ризограф Киев, тиражирование, оперативная полиграфия, друкарня, мала друкарня. Изготовление табличек, таблички на двери Киев. Печать визиток, визитки Киев, визитки Левобережная. Печать чертежей, печать плакатов Киев А0 А1 А2 А3, печать больших фотографий, печать фотографий на холсте Киев, визитки.
Цифровая печать Левобережная / визитки Дружбы народов / ризограф / таблички / печать плакатов / печать на холсте Киев / переплет дипломов Киев / © 2005