Плоский офсетний друк

На сьогоднішній день найбільш поширеним серед способів друку є офсетний. Безперервне вдосконалення матеріально-технічної бази та розширення технологічних можливостей плоского офсетного друку, швидкий його розвиток, особливо в останні десятиріччя,- все це зумовило його вагомість серед інших способів друку на Україні й у світі.

Плоский (літографський) спосіб друку стараннями А. Зенефельдера з'явився ще у 1797-1799 рр. В плоскому друці друкувальні та проміжні елементи знаходяться в одній площині, а поділ їх грунтується на вибірковому змочуванні друкувальних елементів форми фарбою та незмочуванні нею проміжних елементів. Через сто років після Зенефельдера літограф Рубель випадково в 1904 р. винайшов офсетний метод перенесення зображення - плоский офсетний друк. Для покращення якості відбитків друкарський циліндр літографської машини Рубель обтягнув гумовою пластиною. Через неуважність, іноді друкар не подавав аркуш в друкарську машину. Фарба з друкарської форми переходила на гумову пластину, а з неї на зворотній бік аркуша. Аналізуючи браковані відбитки Рубель звернув увагу на те, що зображення на лицьовому боці аркуша (фарба на аркуш перейшла безпосередньо з друкарської форми) гірше ніж зображення на звороті аркуша (фарба з друкарської форми Перейшла на гумову пластину, а з неї на папір), тобто непрямий метод отримання зображення давав кращі результати ніж прямий. Цей метод отримання зображення Рубель назвав офсетним. Такі ж результати 0тРимав К. Герман, який у 1907 р. будує друкарську машину плоского офсетного друку, а потім першу в світі рулонну друкарську машину плоского офсетного друку.

Плоский офсетний друк - це різновид плоского друку, в якому перед накочуванням друкарської фарби 2 на форму / наноситься зволожувальний розчин 6. Під тиском друкарська форма входить в контакт з гумовотканинною пластиною 4, що виконує функцію декеля циліндра 3 та передає на неї фарбу і зволожувальний розчин. У свою чергу, гумовотканинна пластина утворює зону контакту з папером 5, який отримує з пластини частину шару фарби.

Існує дві основні характерні особливості офсетного плоского друку: перша полягає у тому, що фарба і зволожувальний розчин, що наносяться на форму, не змішуються між собою, друга - фарба з форми передається на гумовотканинне полотно, а з нього - на папір;

Офсетний (непрямий) метод перенесення фарби з форми на папір (чи інший матеріал, що задруковується) іноді застосовується у високому (типоофсет) та глибокому друці (тамподрук). Однак, зазвичай, термін "офсетний друк" застосовується для позначення офсетного плоского друку, що отримав найбільшого поширення серед інших способів друку.

Основна перевага плоского офсетного друку перед іншими способами друку полягає у тому, що застосовування еластичної гумовотканинної пластини забезпечує отримання чітких зображень на  на форму, не змішуються між собою, друга - фарба з форми передається на гумовотканинне полотно, а з нього - на папір;

Офсетний (непрямий) метод перенесення фарби з форми на папір (чи інший матеріал, що задруковується) іноді застосовується у високому (типоофсет) та глибокому друці (тамподрук). Однак, зазвичай, термін "офсетний друк" застосовується для позначення офсетного плоского друку, що отримав найбільшого поширення серед інших способів друку.

Основна перевага плоского офсетного друку перед іншими способами друку полягає у тому, що застосовування еластичної гумовотканинної пластини забезпечує отримання чітких зображень на різних видах паперу чи інших матеріалах, як з нерівною, так і з гладкою поверхнею, при мінімальних затратах часу на підготовку друкарської машини до роботи.

В процесі друкування папір не входить у прямий контакт з друкарською формою, пружньоеластичний декель компенсує нерівність та шорсткість матеріалу, що задруковується, і це дозволяє зменшити величину технологічно необхідного тиску. Сучасний офсет — це високі швидкості роботи аркушевих друкарських машин, великі формати багатофарбової друкованої продукції, невеликі витрати часу на підготовку машини до друкування, можливість друкування на широкому асортименті паперу та інших матеріалах.

Характерними ознаками офсетних відбитків є їх рівномірність, відсутність непродруковок, нерівних країв друкованого зображення чи рельєфу на зворотньому боці відбитків, які характерні при надлишковому тиску у високому та глибокому друці.

 

Друкарня Київ, зшивка дипломів Київ, изготовление визиток Левобережная, изготовление переплета Дарница, изготовление рамок фото Киев, офсетний друк, ризограф Троещина, изготовление табличек на дома Троещина, изготовление твердый переплет дипломов диссертации Левый берег, изготовление штендеров Левобережная, копицентр Киев, срочная цифровая лазерная печать Киев, ламинация Левобережная, металлический и пластиковый переплет Дарница, оперативная полиграфия Киев, печать на ризографе Киев, печать фотографий на холсте Троещина, палітурні роботи, друкована продукція, печать плакатов афиш постеров чертежей Киев, плоттерная резка Левый берег, полиграфия типография Киев, прошивка дипломов Русановка, реклама штендеры Киев, цветная печать на Левом берегу, сканирование Левобережная
Цифровая печать Левобережная / визитки Дружбы народов / ризограф / таблички / печать плакатов / печать на холсте Киев / переплет дипломов Киев / © 2005