Спеціальні способи друку.


Спосіб струминного друку - це технологія одержання копій, коли зображення наноситься на задруковуваний матеріал (папір, картон, скло, пластмасу) набризкуванням спеціальних фарб із сопел дуже малого діаметра з високою швидкістю (до 1 млн крапель за секунду).

Струминний друк використовується для виробничого маркування на м'яких пакуваннях, формування написів на поверхнях із грубою структурою, нанесення адрес на періодичні видання тощо. Спосіб струминного друку застосовується у струминних принтерах, призначених, зокрема, для виготовлення півтонової кольоропроби. Останнім часом цей спосіб друку швидко розвивається з поширенням КВС та цифрових поліграфічних технологій.

Нижче описано способи друку, які можна віднести до змішаних способів. Межі їхніх ознак сильно розмиті або перекриваються, але ці способи і технології реально існують, а деякі з них є перспективними.

Апагліфічний друк - спосіб відтворення об'ємних зображень на площині поліграфічними засобами. Суть його у створенні двох зображень одного об'єкта, сфотографованого з двох точок зйомки. Обидва зображення друкують на одному аркуші, кожне своєю фарбою (синьою та червоною) із лінійним зміщенням одне відносно одного. Розглядають одержаний двофарбовий відбиток крізь кольорові окуляри (для кожного ока свій колір). Сумарне зображення на відбитку сприймається як об'ємне (коричнево-чорне на світлому фоні).

Акватипія - друк зображень водною знежиреною друкарською фарбою. Може використовуватися будь-який спосіб друку, за винятком плоского. Відбитки нагадують акварель.

Ірисовий друк (друк з розкочуванням, веселковий друк) - кольоровий друк кількома фарбами одночасно з однієї фарбової скриньки (розділеної перегородками) з однієї друкарської форми при використанні розкочувальних валиків з невеликим фіксованим осьовим переміщенням. Цей спосіб дає змогу одержати на відбитку плавний перехід кольорів. Ірисовий друк використовується при друкуванні плакатів та афіш, рекламних буклетів і листівок, а також як засіб захисту від підробок при друкуванні банкнот та цінних паперів.

Комбінований друк - використання на одному відбитку двох або більше способів друку при відтворенні одного оригіналу. Застосовується для виготовлення грошових банкнот і цінних паперів. Комбінований друк також використовують при друкуванні репродукцій картин, які супроводжуються невеликим текстом.

Олівцеві малюнки й акварелі, віддруковані способом фототипії, практично не відрізняються від оригіналу, проте текст у фототипії має низьку якість. Тому при друкуванні таких видань застосовують фототипію і високий або офсетний друк, що дає змогу одержати непогану якість репродукції та супровідного її тексту.

Спосіб орловського друку - утворення багатофарбових зображень перенесенням друкарських фарб із кольороподілених форм високого друку на збірну форму, де синтезується кольорове зображення, і наступною передачею його на задруковуваний матеріал. Різні модифікації цього способу друку, винайденого в Росії у 1890 р., до цього часу знаходять застосування при друкуванні грошових знаків та цінних паперів. Особливість конструкції орловської друкарської машини дає змогу одержати на відбитку своєрідний кольоровий ефект - взаємне стикування фарб різного кольору в неперервних штрихах складної форми, що недоступно звичайними способами друку.

Спосіб тамподруку - передача зображення з друкарської форми на задруковувану поверхню, як правило, неплоску з використанням пружноеластичного тампона. Цей спосіб застосовується для друкування написів і зображень на ручках, ампулах, запальничках тощо. Основна його перевага в тому, що м'який тампон може охопити, не пошкодивши, будь-яку форму задруковуваного виробу.

Як правило, у тамподруці використовують друкарську форму для глибокого друку. Це означає, що товщина фарбового шару може бути будь-якою і, таким чином, тамподруком можна задруковувати шорсткі поверхні, а також матеріали, які не вбирають фарбу (наприклад, скло, метал або пластмасу), оскільки друкарська форма для глибокого друку дає змогу використовувати фарби з низькою в'язкістю на основі розчинників, що швидко випаровуються.

Термографія - оздоблення віддрукованих зображень спеціальними термопорошками, що змінюють рельєф відбитка під дією теплового випромінювання. Після оздоблення відбитка таким способом зображення має невеликий рельєф, який залежить ще від площі деталі, а колір набуває металічного відтінку. Рельєфність призводить до огрублення дрібних деталей зображення, але особливий ефект рельєфу і кольору привертає увагу.

В оперативній поліграфії термографією також називають спосіб копіювання, при якому як задруковуваний матеріал застосовуються носії (термоактивний та термокопіювальний папери), що змінюють свої властивості під дією теплового випромінювання.

Термографічні методи можна розділити на кілька груп:

  1. прямий термографічний метод (thermal direct);
  2. непрямий (термотрансферний) метод (thermal transfer і phase change);
  3. термосублімаційний метод (thermal transfer dye diffusion);
  4. термолазерний метод.

Усі ці методи базуються на використанні термоголовки з численними термоголками, що управляються комп'ютером і у разі сильного нагрівання викликають проходження на матеріалах на які наноситься друк, певних фізичних або хімічних реакцій.
Усі термографічні методи застосовують переважно для друкування етикеткової продукції.

 

Струменевий друк Київ, переплет диплома Левый берег, заказать визитки за час срочно Левобережная, изготовление переплета Киев, изготовление рамок Левый берег, поліграфічні технології, друкарня Київ, печать на холсте Левобережная, копи-центр Киев, офсетний друк, полиграфия Киев, кольоровий друк, оперативна поліграфія, ламинация на Левом берегу, мягкий переплет Киев, оперативная полиграфия Киев, печать плакатов А3 А2 А1 А0, твердый переплет дипломов диссертации Киев, переплет страниц документов, переплетная мастерская Левый берег, печать на ризографе, срочная печать А3, срочная печать визиток на Левом берегу, плоттерная порезка оракала Левобережная, полиграфическая продукция Киев, полиграфия визитки Киев, рекламная полиграфия Левый берег, сканирование текста Киев, ризограф суббота.
Цифровая печать Левобережная / визитки Дружбы народов / ризограф / таблички / печать плакатов / печать на холсте Киев / переплет дипломов Киев / © 2005